Jak schudnąć 10kg?

Maj 1, 2018 1 By Magda

Jak schudnąć 10kg?Żyjemy w świecie, w którym coraz więcej osób boryka się z nadwagą i otyłością. Jednocześnie z każdej strony jesteśmy bombardowani wizerunkami pięknych ludzi o idealnych ciałach. To wywołuje silną presję, zwłaszcza wśród kobiet.

Zbliża się impreza, a ty zastanawiasz się jak schudnąć 10 kg? Najlepiej im szybciej, tym lepiej. W miesiąc? A może w tydzień? Stop! To nie jest zdrowe rozwiązanie. Na pewno przeszukując internet znalazłaś wiele diet obiecujących szybkie schudnięcie, nawet kilkanaście kilogramów w miesiąc. Czy one działają? Pewnie tak, ale są bardzo szkodliwe dla twojego zdrowia. Diety obiecujące szybki spadek wagi to diety o bardzo niskiej kaloryczności, wręcz głodówki. Nie dostarczają one organizmowi odpowiedniej ilości energii ani tym bardziej odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych.

Uwaga na diety!

Szybka utrata wagi może powodować zanik miesiączki, problemy hormonalne, utratę jędrności skóry i oczywiście wywołuje efekt jojo. Gdy zaczniesz jeść tak jak przed dietą, twoje utracone kilogramy powrócą z nawiązką. Naprawdę chcesz przechodzić kolejny raz przez głodówkę, aby się ich pozbyć? I kolejny raz, i następny? Diety o bardzo niskiej kaloryczności spowodują, że będą wypadać ci włosy, a paznokcie będą się łamać. Skóra straci blask, stanie się sucha i szara. Twoje samopoczucie bardzo się obniży, będziesz ciągle zdenerwowana i rozdrażniona, możesz nawet wpaść w depresję. Z powodu zbyt małej ilości dostarczanej energii grożą ci omdlenia. Długotrwałe stosowanie takiej diety może prowadzić do powstania zaburzeń odżywiania, np. anoreksji, a nawet do śmierci.

Jak schudnąć 10kg?

Wybierz się do dietetyka i zapytaj „jak schudnąć 10kg?„. Bez wątpienia otrzymasz od niego informację, że schudnięcie 10 kg zajmie ci ok. 2 miesiące. Trudno jest dokładnie oszacować ile czasu potrzeba na utratę 10 kg, ponieważ zależy to od organizmu, stanu zdrowia i trybu życia danej osoby. Na pewno jednak dostaniesz odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy ci niezbędnej energii, witamin i składników mineralnych.

Kluczem do skutecznego zrzucenia wagi jest zmiana nawyków żywieniowych na stałe. Jeśli po zakończeniu odchudzania wrócisz do starych nawyków, twój nadmiar kilogramów również powróci. Dobry dietetyk nauczy cię jak tego uniknąć i przejść przez cały proces.

Zatem jak schudnąć 10kg? Oswoić się z myślą, że nie będzie to szybki proces, jeśli chcesz zachować swoje zdrowie. Następnie porzucić złe nawyki żywieniowe i włączyć do swojego życia aktywność fizyczną. Udaj się do dietetyka, który pomoże ci to osiągnąć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]