Jaką sałatę wybrać?

Maj 7, 2018 1 By Magda

Sałatki królują na stołach wielu polskich domów. Doskonale nadają się na przystawkę lub dodatek do dania głównego. Mówi się, że każda kobieta potrafi z niczego wyczarować smaczną sałatkę. W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Bo sałatkę można stworzyć z całej masy produktów. Wszystko zależy od tego co trafia w nasze kubki smakowe i jak dużą mamy fantazje kulinarną. W większości sklepów możemy spotkać co najmniej kilka różnych rodzajów sałat. Które z nich są najbardziej popularne i często goszczą na naszych stołach?

Jaką sałatę wybrać?

Tradycyjna sałata jest chyba najbardziej popularna wśród wszystkich sałat. Świetnie nadaje się do sałatki jak i dodatek na kanapki. Kolejną dobrze znaną sałatą jest sałata lodowa. Jej chrupkość sprawia, że doskonale łączy się z warzywami. Coraz większą popularność zyskuje szpinak. Ma dużo wartości odżywczych i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Świetnie wpasuje się w naszą sałatkę. Można też zrobić pyszne zielone smoothie z dodatkiem szpinaku. To dobry sposób na przemycenie witamin do diety naszych dzieci. Dziecko chętniej wypije zielony napój niż zje sałatę. W praktycznie każdym sklepie możemy spotkać także roszponkę. Ta sałato podobna roślina posiada wiele zalet, między innymi dużą zawartość witaminy C. Sałatka z roszponki jest nie tylko smaczna, ale też pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Zalety sałatek

Sałatka z roszponkiSałatki powinny często gościć na naszych stołach. To spora dawka witamin, które przecież są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Każdy posiłek powinien składać się z porcji, białka, węglowodanów oraz warzyw. Codzienne dodanie sałatki do obiadu przyczyni się do poprawy naszego zdrowia, a co za tym idzie, również samopoczucia.

Zalet sałatek jest naprawdę dużo. Są proste w wykonaniu, nie wymagają wielkich umiejętności kulinarnych oraz można je zrobić praktycznie ze wszystkiego. Nie musisz być doskonałym kucharzem, by zaskoczyć swoją rodzinę smaczną sałatką. Do tego do sałatki możesz dodać swoje ulubione warzywa i z pewnością, będzie smakowała wyśmienicie. A co najważniejsze podając do obiadu, przykładowo, sałatkę z roszponki dostarczysz swojej rodzinie porcję niezbędnych witamin. Sałatki można tworzyć w tak wielu konfiguracjach, że na pewno znajdziesz taką, która wpisze się w gusta każdego członka twojej rodziny. Sałatka może również być pełnowartościowym posiłkiem. Istnieje wiele przepisów na sałatki, choćby z kurczakiem, które są dość kaloryczne by nasycić nas na długi czas. I będą świetnym wyborem na drugie śniadanie do pracy czy kolację. W sałatkowym świecie każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]